Інформбезпека

Стан інформаційної системи, при якому вона захищена від стороннього втручання, викрадення чи зміни даних й нанесення збитку. Безпека даних – це контроль ризику, який пов’язаний із впливом на фізичні, апаратні та програмні модулі захисту й розголошуванням приватної інформації.

Чому саме «Безпека - ЛТД»?

Витік небажаної інформації може призвести до серйозних проблем – як для компанії, так і для приватної особи. Інформаційний захист від «Безпека ЛТД» здатен покращити конфіденційність бізнесу й узабезпечити ділові контакти від неприємностей.

Серед наших клієнтів
Часті питання
arrow Що таке інформаційна безпека?
arrow З чого складається інформбезпека?
arrow Як здійснюється комплексний захист?

Інформаційна безпека бізнесу важлива не менш за надійну охорону, хороший сейф та можливість виклику груп швидкого реагування!

Можна вберегти паперовий документообіг, побудувати охорону по периметру та всередині будівлі, але якщо немає захисту від прослуховування, а корпоративна мережа та сервери працюють без адміністрування – крадіжка службових даних буде лише питанням часу. Інформаційною безпекою слід зайнятися відразу після відкриття підприємства, і важливо, щоб вона була професійною!

Послуга інформбезпеки бізнесу від «Безпека ЛТД» – це система апаратних та програмних заходів, які забезпечать стабільну та безперебійну роботу вашого бізнесу. Комплексний захист інформації гарантує її доступність і безпеку за будь-яких обставин: кібератаки, промислового шпигунства, раптові візити перевіряючих органів. Навіть при апаратному збої або банальному відключенні електрики у Києві всі файли та сервери будуть у порядку, а значить – і бізнесу в цілому нічого не загрожує!

Складові інформбезпеки бізнесу

Інформаційна безпека – це комплекс заходів, спрямованих на захист бізнес-системи від втручання третіх осіб, викрадення, зміни або видалення даних.

Сюди входять три найважливіші сегменти:

 1. Захист від прослуховуючих та інших шпигунських пристроїв.
 2. Безпека комп’ютерних мереж (однієї або кількох одночасно), що використовуються на підприємстві.
 3. Захист інформації: файлів, папок, серверів, даних у електронному вигляді, необхідних для існування та нормального функціонування підприємства.

Інформаційна безпека - зняття прослуховування у кабінеті чи залі

Пошук та нейтралізація прослуховування гарантує безпеку службових переговорів в офісі у Києві або по телефону. Захист інформації підприємства означає збереження всіх робочих файлів, бухгалтерії, розробок, патентів та планів розвитку. Безпека комп’ютерних мереж – це сучасна потреба, адже понад 90% ведення бізнесу зараз здійснюється через Інтернет та внутрішні мережі компаній.

Інформаційна безпека: етапи створення та подальша підтримка

Перший та найважливіший крок до повної безпеки інформації – комплексна експертиза об’єкта. Співробітники «Безпека ЛТД» проведуть повну перевірку об’єкта на відповідність до правил інформбезпеки, виявлять слабкі місця в кіберзахисті та можливі канали витоку цінних даних.

Для захисту бізнесу виконуються чотири обов’язкові процедури:

 • Аудит інформаційної безпеки. Проводиться незалежна оцінка заходів захисту, розраховуються ризики втрати чи витоку даних.
 • Масштабування експертизи. Після загального аудиту слід зайнятися інформбезпекою окремих ділянок фірми. Наприклад, бухгалтерії, відділу кадрів чи IT-сектору.
 • Розробка та реалізація індивідуального проєкту. Він може передбачати комплексний захист інформації «з нуля» або модернізацію існуючої системи з усуненням недоліків та помилок.
 • Контроль усіх систем підприємства: зберігання, обробки та обміну комерційними даними, правильності бізнес-процесів, коректного функціонування антивірусів, файрволу, VPN, Proxy та інших програмних інструментів.

Перевірка безпеки та консультування

Створивши бездоганну інформаційну безпеку, ми здійснюємо подальшу підтримку та адміністрування. Виконуються ці послуги віддалено, зі швидким реагуванням та логуванням (фіксацією) всіх спроб злому чи несанкціонованого поширення службових файлів.

Захист від прослуховуючих пристроїв

Шпигунські гаджети, що прослуховують, або «жучки» – це маленькі звукозаписні пристрої, що використовуються для незаконного збору та зняття аудіоінформації. Такі пристрої можуть бути встановлені в офісах, службових автомобілях, комерційних приміщеннях, конференц-залах, або вмонтовані в існуючу проводку та телекомунікації.

Здійснивши збір аудіоряду (наприклад, розмови з бізнес-партнером, наради або планування подальших планів роботи), гаджет передає відомості на сервер, використовуючи GSM або радіо з’єднання для обміну даними.

Вони поділяються на чотири основні категорії:

 1. Класичні «жучки» для зчитування аудіо (переговорів) та передачі їх через інтернет або радіохвилі.
 2. Відеокамери, що записують те, що відбувається, цілодобово або за фактом активності (руху або зміни теплової карти) перед ними.
 3. Пасивні гаджети, наприклад, стетоскопічні «жучки». Зчитують інформацію щодо вібрації скла або тонких стін, можуть працювати дистанційно на великих відстанях.
 4. Диктофони та «жучки» на телефонних або інших комунікаційних лініях.

Неможливо реалізувати комплексний захист інформації підприємства без обов’язкового пошуку та знешкодження «жучків». Вони можуть потрапити на об’єкт унаслідок проникнення зловмисників, бути непомітно підкинуті чи вмонтовані у подарунки, сувенірну чи іншу продукцію.

Якщо вчасно не виявити шпигунський гаджет, подальший захист інформації підприємства просто безглуздий. Саме тому краще довірити це завдання професіоналам «Безпека ЛТД»!

Безпека мереж та захист інформації

Саме ці заходи кібербезпеки роблять захист інформації компанії комплексним та невразливим.

У визначення безпеки мереж та цифрової інформації входять чотири основні фактори:

 1. Безпека внутрішніх (корпоративних) службових даних від зовнішніх атак. Наприклад, атаки на сервер з метою виведення системи з ладу, викрадення чи зміни ключових файлів.
 2. Конфіденційність угод, договорів, бухгалтерії, їх відправлення та отримання в електронному вигляді.
 3. Інформбезпека особистих даних персоналу: співробітників, керуючих, постачальників та інших підзвітних осіб.
 4. Захищеність ділового листування, вхідної та вихідної електронної кореспонденції.

Щоб забезпечити захист мереж та інформації у них, використовуються програмні та апаратні засоби, створені спеціально для корпорацій та фірм різного масштабу – від невеликих (3–5 працівників) до великих (150 і більше працівників). Фахівці проводять навчання та консультації особового складу щодо безпечної роботи в Мережі та правил поводження з корпоративними даними.

Спілкування зі співробітником ІТ безпеки

Файрволи, антивіруси, розмежування прав доступу та інші програмні рішення – кожен випадок індивідуальний і залежить від специфіки бізнесу, тому створити та забезпечити інформаційну безпеку самостійно не можна, а рішення звернутися до професіоналів буде єдино вірним!

Інформаційна безпека – запорука непорушності компанії!

Потрібен комплексний захист інформації, мереж, файлів та інших даних? «Безпека ЛТД» у місті Київ пропонує рішення для всіх представників бізнесу – від малих фірм до великих компаній та корпорацій!

Крім планування, аудиту та реалізації кібер-захисту, ми можемо провести перевірку офісів та інших приміщень на предмет прослуховування, промислового шпигунства, вберегти роботу співробітників у Мережі та провести навчання персоналу методам ефективного захисту від загроз безпеки!

Читати повністю